Pelletiküttega seotud küsimused ja vastused

13.12.2020 11:22

Kas vastab tõele levinud arusaam, et mida heledam pellet, seda suurem kütteväärtus?

See võib olla nii, aga ei pruugi. Pelleti tume värv võib tekkida mitmel viisil. Tume värv on miinuseks siis, kui pelleti valmistamiseks on kasutatud muuhulgas ka puukoort, mis tõstab pelleti tuhasust (suurem kui 0,5%). Tume värv ei ole miinus juhul, kui pelleti toorainet on kuivatatud kõrgemal temperatuuril, mis muudab pelleti tumedamaks.

Enamasti kasutatakse pelleti tootmiseks kuuske ja mändi, kuusest tehtud pellet on heledam, männi kasutamisel on pellet tumedam, kuid männi kütteväärtus on kuuse omast kõrgem.

 

Kuidas kindlaks teha, millisest toorainest tehtud pellet on minu katlale või kaminale parim?

Kõige lihtsam ja kindlam viis on katsetamine. Proovige erinevaid pelleteid ja saate aru, milline Teile kõige paremini sobib, nii tuhasuse kui kütteväärtuse osas.

 

Kui tähtis on õige pelletikatla seadistamine?

Väga tähtis. Pelletikatla seadistamine sõltub eelkõige pelletist, mida kasutate, selle erikaalust ja tihedusest. Näiteks madalama kütteväärtusega pellet põleb väiksema õhukogusega, kõrgema kütteväärtusega pellet kasutab põlemisel rohkem hapnikku.

 

Kas tuhk ei olegi tuhk?

Väga võimalik. Näiteks, kui kasutate kõrge kütteväärtusega pelleteid, aga õhu peale vool on seadistatud liiga madalaks, võib tekkida põlemata süsiniku jääk, mis näeb välja nagu tuhk, kuid tegelikult on pelleti põlevaine, mis pole ära põlenud. Nii alaneb kütteväärtus ja kasvab tuhasus.

 

Kas pelleteid võib hoida väljas lageda taeva all?

Ei. Pellet on niiskes justkui käsn, mis kogub niiskuse endasse. Hoidke pelleteid siseruumides (garaažid, keldrid) või väljas näiteks kuuri all. Oluline on, et vesi peale ei sajaks.

Korduma kippuvad küsimused

18.11.2022 11:22

1. Kui palju maksab pelleti kaubaaluse ja tarne hind? 2. Kus kohast saan ma tellimuse vormistamiseks endale sooduskoodi? 3. Kas on pelletid laos olemas ja kui pikk on tarneaeg?

Loe veel...

Püsikliendi programm

09.06.2022 11:22

Enne ostu sooritamist tutvu palun kindlasti siin oleva infoga - kuidas e-poest osta, poe üldtingimustega, tarne- ja transpordiinfoga ning tagastamise korraga

Loe veel...

Ostuinfo

13.12.2020 11:22

Enne ostu sooritamist tutvu palun kindlasti siin oleva infoga - kuidas e-poest osta, poe üldtingimustega, tarne- ja transpordiinfoga ning tagastamise korraga

Loe veel...